Nhật ký ma cà rồng

Dziennik Soo Won wpis 6

Cieplov

Cieplov jest drugim z tutejszych włodarzy. Spotkaliśmy się z nim dwukrotnie, spotkania były szybkie i niewiele na nich zyskaliśmy. Po raz pierwszy spotkaliśmy się z nim, głównie, żeby go poznać. Za drugim razem, gdy wpadliśmy na pomysł, by wystawić mu Schrötera – Getto znajduje się na terenie Cieplova, więc zgodnie z panującymi tu zasadami Schröter nie powinien się tam pojawiać i wykorzystywać tamtejszych duchów. Dla Cieplova nasze informacje nie były nowością i ogólnie dał nam do zrozumienia, że ze Schröterem łączą go interesy i nie może/nie chce nic mu zrobić. Mieliśmy jednak drugą sprawę do omówienia.

Było to kilka nocy po tej, gdy po raz pierwszy spotkałam się z istotą grającą z cienia. Wtedy podała się za Annę – zausznicę  Cieplova. Dała nam fiolkę mówiąc, że w środku znajduje się esencja jej życia, którą mieliśmy sekretnie dać Cieplovowi do wypicia. Wtedy nie wiedzieliśmy, co to oznacza. Istota dodatkowo powiedziała, że ma oko na nasze rodziny, a nie sposób ufać komuś, kto ci grozi. Ruszyliśmy więc na spotkanie z Cieplovem domagając się poufności i zapewnienia nam bezpieczeństwa. Zostaliśmy zaprowadzeni do kanalizacji przez KinJin o niecodziennej urodzie. Zdaje się, że nazywają ich Nosferatu. Opowiedzieliśmy księciu o spotkaniu z Anną, dowiadując się, że to spotkanie byłoby niemożliwe, gdyż przebywała ona poza miastem. Przekazaliśmy mu fiolkę krwi, wymuszając na nim obietnicę, bym zapewnił bezpieczeństwo naszym rodzinom. Obietnica ta nie była wiele warta, gdyż kiedy wróciliśmy od wizyty u HengeYokai, w naszym pokoju znaleźliśmy odciętą dziecięcą rączkę razem z liścikiem wyraźnie wskazującym, że odpowiedzialną za to jest istota kryjąca się w cieniach. Włożyliśmy rączkę do zamrażalnika i ruszyliśmy na miasto szukać reszty dziecka. O włamaniu poinformowaliśmy Lao Tsu, pomijając jednak sprawę nieprzyjemnego podarku. Spróbowaliśmy też umówić się poprzez Annabelle Yang na spotkanie z Cieplovem, jednak nie udało się to. Dowiedzieliśmy się tylko, że krew w fiolce z pewnością nie należała do Anny, a Cieplov wie o tym, że chronienie naszych rodzin mu nie wyszło. Zadziwiające, że ktoś taki śmie nazywać się księciem miasta.    

Comments

Althea88 basbas

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.