Nhật ký ma cà rồng

Dziennik Soo Won wpis 7

Poszukiwanie dziecka

Na samym początku naszego pobytu, korzystając z pomocy Chien Miena, wytypowaliśmy możliwe miejsca, w których pracują nasze rodziny. Po odwiedzeniu kilku udało nam się ustalić, jaki tryb życia prowadzą oraz gdzie mieszkają. Przeznaczenie spowodowało, że rodziny Ph’o’nga i Hoanga mieszkają razem oraz obie rodziny trudnią się handlem na Stadionie. Natomiast moja prowadzi restaurację i mieszka nieco dalej od nich. Serce moje rozpacza na myśl o tym, w jakich ciężkich warunkach muszą oni egzystować! Koniecznym będzie pomóc im i plan jak to zrobić powoli zarysowuje się.

Dzięki tym wiadomościom, poszukiwania dziecka zaczęliśmy od sprawdzenia, kogo brakuje. Okazało się, że był to jeden z moich krewnych, który zniknął idąc z domu na Stadion. Starając się wczuć w sposób myślenia dziecka, trafiliśmy do parku, gdzie napotkany tam duch opowiedział o tym, jak dziecko pasujące do opisu przewróciło się i zostało zabrane do szpitala przez jakiegoś mężczyznę. Nie mając lepszego pomysłu ruszyliśmy do najbliższego szpitala, gdzie, mimo niesprzyjającej godziny, udało się przekonać recepcjonistkę, że musimy wejść na oddział dziecięcy. Dziecka na oddziale nie znaleźliśmy, jednak dzięki rozmowie z kolejnym duchem dowiedzieliśmy się, że jego rączka została odcięta przez KinJina-chirurga nazwiskiem Zbędny.

Ponieważ dowiedzieliśmy się, kiedy ma następny dyżur w szpitalu, nie było trudno się z nim spotkać. Okazał się istotą szaloną, wobec której uczynkiem miłosierdzia byłoby wyciągnąć ją z wielkiego koła życia. Ścieżka Dharmy jest kręta i czasem to, co sprawiedliwe musi mieć miejsce przed tym, co miłosierne. Zawarliśmy z nim umowę: on odda nam fiolkę swojej krwi, a my za to założymy dla niego firmę „Jan Niezbędny”, produkującą środki gospodarstwa domowego.

Co równie ważne, dowiedzieliśmy się, że zbędny odciął dziecku rękę, gdyż poprosiła go oto znajoma KinJin. Poprosiliśmy zaznajomionego ducha ze szpitala, by ją śledził.

Comments

Althea88 basbas

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.